W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbyło się pasowanie uczniów klas 1 na czytelników.

Tegoroczna uroczystość przebiegła pod hasłem „Mała książka – wielki człowiek”, a głównym celem było zachęcenie dzieci do czytania książek i wprowadzenie ich w magiczny świat bajek i baśni. W trakcie ceremonii uczennice z kl. 5a: Kinga Ziętek, Wanessa Słyk, Zuzanna Jankowska i Matylda Gielniowska pod opieką p. Beaty Wrzesień wystąpiły w przedstawieniu tematycznie związanym z książką oraz przygotowały zagadki dla pierwszoklasistów.

Po wspólnej zabawie nadeszła najważniejsza chwila. Książka – królowa biblioteki – przyjęła od dzieci słowa przysięgi. Uczniowie obiecali m.in. że po książkę sięgać będą z radością. Miłym podsumowaniem całej uroczystości było wręczenie pamiątkowych dyplomów ,,Pasowania na czytelnika”. Każdy czytelnik otrzymał zakładkę do książki, plan lekcji, jak również książkę w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, Mamy nadzieję, że wszystko to będzie zachętą do dalszego rozwoju poprzez czytelnictwo.

Wśród upominków znalazła się także broszura dla rodziców ,,Książką połączeni” – gorąco zachęcamy do lektury.

Mała książka wielki człowiek,
który w niej odkryje skarb
więc nie czekaj, ruszaj w drogę
po przygodę