Paraolimiada

7 czerwca 2019

W ramach XVI Radomskich Dni Godności reprezentacja dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięła udział w I PARAOLIMPIADZIE  Sportowi Giganci, która odbyła się w piątek 24 maja w budynku hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu.

Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów:

1. Szymon Borowski 0a
  2. Dominik Klimkiewicz 0a
  3. Kacper Słomka 0a
  4. Kaja Kalinowska 0c
  5. Mieszko Melzacki 0c

pod opieką nauczycieli wychowania przedszkolnego Karoliny Pawłowskiej i Agnieszki Pietras.

Celem Paraolimpiady było umożliwienie wszystkim, bez wyjątku, sprawdzenia swoich sił w sportowych zmaganiach na miarę swoich możliwości. Podczas zawodów rozegrano konkurencje dostosowane do wieku dzieci: toczenie piłki, rzut do celu, „Ławeczka”, slalom z ringo oraz  „Wieża”. Na wyróżnienie za ogromną wolę walki zasługuje cała drużyna, która wszystkie konkurencje wykonała bezbłędnie i zgodnie z zasadami fair play.

Wszystkie dzieci dostały pierwsze w swoim życiu medale oraz dyplom za zajęcie VI miejsca. A uśmiechy na twarzach naszych dzieci i radość ich rodziców są najlepszą nagrodą dla nas nauczycieli.

Szczególne podziękowania kierujemy do Wojtka Nowaka za pomoc i wsparcie podczas całych zawodów sportowych.

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy.

Autor: Agnieszka Pietras i Karolina Pawłowska