I miejsce Niny Mazurek z kl. 5B w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego ‘English Ace’

25 marca 2022 r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego ‘English Ace’, w którym Nina Mazurek z kl. 5B uzyskała tytuł laureata, a nagrodą jest uczestnictwo w tygodniowym Wakacyjnym Obozie Talentów w Serpelicach nad Bugiem.

Ponadto 25 uczniów naszej szkoły z klas 4-8 uzyskało wyniki bardzo dobre i dobre.

III miejsce w międzyszkolnym konkursie z języka angielskiego i niemieckiego „Najlepszy z Najlepszych”

6 kwietnia 2022 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 17 odbył się międzyszkolny konkurs językowy „Najlepszy z Najlepszych”. W konkursie, którego uczestnicy mieli okazję wykazać się wiedzą z języka angielskiego i niemieckiego, udział wzięli uczniowie klas ósmych z czterech szkół: PSP Nr 14 Integracyjnej im. Jana Pawła II w Radomiu, PSP nr 17 w Radomiu, PSP z Makowca i PSP z Sołtykowa. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8A: Aniela Staszałek, Maria Turek i Filip Groblewski.

I i II miejsce zdobyli uczniowie z PSP nr 17, natomiast uczennica naszej Aniela Staszałek zajęła III miejsce.

Wyróżnienia w finałach konkursów YLE Movers i Fly to B2 First

W sobotę 23 kwietnia 2022 r. w Centrum Egzaminacyjnym Cambridge English City College odbył się finał VIII Edycji Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego Fly to B2 First dla uczniów klas VIII. Konkurs ten jest oparty na międzynarodowym egzaminie Cambridge English i sprawdza umiejętności językowe, takie jak czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie.

Do finału przystąpiło ponad 40 szkół podstawowych regionu radomskiego, którzy uzyskali najwyższe wyniki podczas etapu szkolnego.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 8D Melania Romaniuk – otrzymała wyróżnienie.

Wyróżnienie w IX edycji Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego YLE Movers  dla uczniów klas V

6 maja 2022 r. w Centrum Egzaminacyjnym Cambridge English City College odbył się finał IX Edycji Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego YLE Movers dla uczniów klas V.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 5B Nina Mazurek, która otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów!