Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek, czyli XIV Edycja Bookcrossing, w tym roku przypada na dzień 14 czerwca.

Jak Państwo dobrze pamiętają akcja ta miała miejsce tuż przed pandemią i cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez ich przekazanie metodą, „podaj dalej” mająca na celu zjednoczenie miłośników czytania.

Masz książki, których już nie czytasz? Przynieś je tutaj i uwolnij!  Takie przedsięwzięcie to doskonała okazja, by zrobić nieco miejsca w domowej biblioteczce! Jeśli zatem jakieś tytuły zalegają Wam na półkach, możecie śmiało puścić je w obieg. Przyłączcie się do tej inicjatywy już dziś i sprawcie, by bookcrossing stał się popularny w naszej szkole!

W szkole z tej okazji zostały przygotowane dwa regały na wolne książki. Pierwszy regał znajduje się w budynku dla uczniów klas 0-3 w holu na parterze. Drugi regał w budynku głównym szkoły – portiernia.

Zapraszamy!

Autorki:  Beata Wrzesień i Paulina Soczówka