Od 7 do 9 listopada 2022 r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 14 Integracyjnej im. Jana Pawła II w Radomiu gościli uczniowie i nauczyciele ze szkół w Czechach oraz Słowacji. To było pierwsze międzynarodowe spotkanie w ramach realizacji projektu „Be healthy, be fit” finansowanego ze źródeł Międzynarodowych Funduszy Wyszehradzkich V4 Generation Mobility Mini-Grant.

Wizyta była krótka, ale bardzo intensywna. Zadbaliśmy o to, aby nasi przyjezdni jak najlepiej poznali polską szkołę, Radom, a do tego razem z nami uczyli się o zdrowym trybie życia oraz dobrze się bawili. W przełamaniu pierwszych nieśmiałości pomogła wizyta w szkole tańca Rockstep oraz olimpiada sportowa, która obudziła w nas delikatnego ducha rywalizacji. Podczas warsztatów mindfullnes nauczyliśmy się sposobów radzenia sobie z nadmiernym stresem, a także dowiedzieliśmy się do czego w życiu potrzebna jest uważność. Kolejne aktywności realizowaliśmy już w międzynarodowych grupach. Wspólnie stworzyliśmy plakaty pod hasłem „Be healthy, be fit”, odkrywaliśmy piękno Radomia poprzez realizację zadań zawartych w grze miejskiej. Nasi goście odwiedzili Muzeum Historii Radomia. Na podsumowanie spotkania stworzyliśmy fotorelację, która będzie nam przypominała o wspólnie spędzonych dniach.

Gospodarzem kolejnego zjazdu będzie szkoła z Czech.