a

5 października 2022 r. uczniowie kl. 3b i kl. 3c wybrali się na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym punktem wycieczki był Teatr Roma, gdzie obejrzeliśmy musical „Alicja w krainie czarów”. Spektakl zaskoczył nas niezwykłymi rozwiązaniami scenicznymi. Bohaterowie spektaklu oczarowali śpiewem, tańcem i doskonałą grą. Ogromne wrażenie zrobiła scenografia, choreografia i kostiumy.

Następnie udaliśmy się do Polskiego Radia na warsztaty. Poznaliśmy historię radia w Polsce oraz pracę w radio w czasach współczesnych. Pierwszym punktem było odwiedzenie studia nagraniowego „Studio Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana”, gdzie spełniło się jedno z marzeń ucznia Stanisława Ludwińskiego z kl. 3b, który zagrał na fortepianie utwór węgierskiego kompozytora. Chłopiec uczy się sam grać na instrumencie. Pani prowadząca warsztaty przeprowadziła z uczniem wywiad na temat jego zdolności muzycznych. Kto wie, może usłyszymy ten wywiad w polskim radiu?

Mieliśmy okazję obserwować realizację audycji na żywo w studiach Czwórki, Polskiego Radia Kierowców i Polskiego Radia Dzieciom. Po odwiedzeniu studia emisyjnego i zaprezentowaniu pracy różnych redakcji, udaliśmy się do studia nagraniowego, gdzie mogliśmy nagrać nasze głosy, które zostały przekształcone w odgłosy potworów. Taka jest magia radia… Naszą wycieczkę zakończyliśmy w McDonaldzie.

Wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń…

a

Autor: Elżbieta Marcinkiewicz, Wioleta Wełpa

a

a

a

Copyright © 2020

Skip to content