W dniu 6 marca uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu profilaktycznym z przedstawicielami akcji „Nie Zmarnuj Swojego Życia”. Akcja odbywa się pod patronatem wielu znanych osób, a sami wykonawcy to raperzy – RYMcerze (Bęsiu i Dj Yonas).

Na spotkaniu z nami jeden z nich – Bęsiu – opowiedział nam o swoim dzieciństwie. W młodości wplątał się w złe towarzystwo. Już od najmłodszych lat chodził na imprezy, na których korzystał z używek, takich jak alkohol, czy narkotyki. Jego sposób życia niepokoił  jego matkę, ale tłumaczenia i prośby o zaprzestanie na nic się zdały. Bęsiu opowiadał o wielu sytuacjach, które miały miejsce w jego życiu. Były to historie pełne alkoholu, narkotyków i imprez.

Pewnego dnia (dzięki wsparciu bliskich) doszedł do wniosku, iż nie chce tak dłużej żyć. Było to piękne świadectwo. Bęsiu dał nam dowód na to, że nie warto marnować swojego życia, że warto mieć marzenia i je realizować, aby być szczęśliwym.

Spotkanie zakończył występ obu raperów, po którym można było zdobyć ich podpisy.

Było to bardzo pouczające spotkanie z morałem:

NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA!

Autor: Julia Stachowicz, Agnieszka Korcz