5 czerwca 2023 r. w Urzędzie Miasta w Radomiu odbyło się podsumowanie konkursów organizowanych przez Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Wśród nagrodzonych znalazło się troje uczniów z naszej szkoły.

Miłosz Pawelec i Michał Ziętek (obaj z kl. 8c) przygotowani przez p. Barbarę Misztal zdobyli 3 miejsce w Radomskich Zawodach Matematycznych. Konkurs ten był dwuetapowy. W pierwszym etapie wzięło udział 153 uczniów, do drugiego przeszło 31 osób. Chłopcy znaleźli się w gronie czworga laureatów.

Pola Stępień z kl. 7c została finalistką Regionalnego konkursu czytelniczego „Czytanie jest podróżą”. Jej zadaniem było przeczytanie czterech książek. Wygrała etap szkolny, a także międzyszkolny, w którym wzięło udział wielu czytelników z różnych szkół regionu radomskiego. Znalazła się w gronie 12 najlepszych. W finale przedstawiła prezentację dotyczącą książki Tui T. Sutherland „Skrzydła ognia. Smocze proroctwo”. Przygotowała własne ilustracje dotyczące tej lektury. Opiekę nad Polą sprawowały p. Paulina Soczówka i p. Irmina Warmiak.

Gratulujemy nagrodzonym!