Mistrz Ortografii

24 maja 2019

Jak co roku odbył się w naszej szkole  konkurs  „Mistrz Ortografii” skierowany do uczniów klas II.

Celem konkursu było promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego, doskonalenie poprawności pisowni ortograficznej i gramatycznej, kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych, kształcenie umiejętności ortograficznej samokontroli, rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu opanowali zasady ortograficzne.

W pierwszej części zadaniem uczniów było napisanie dyktanda, drugą stanowiły  zadania z poszczególnych zasad ortograficznych. W konkursie uczestniczyło 40 uczniów klas drugich.

Wszyscy wykazali się bardzo dobrą znajomością zasad ortograficznych, a najlepsi okazali się:

I MIEJSCE: Mateusz Ćwiek, Stanisław Bałażak, Jan Miszczyk,

II MIEJSCE: Maksymilian Jurek, Jakub Murawski, Julia Bućwińska, Milan Madej

III MIEJSCE: Karol Kunowski

Mateusz, Staś i Janek będą reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym „Wiosenne łamigłówki  ortograficzne” organizowanym w PSP nr 34.

Autor: Anna Murawska