Mikołajki z książką

14 grudnia 2021

Mikołajki to jedno z najbardziej ukochanych i wyczekiwanych przez wszystkie dzieci świąt. Biblioteka szkolna włączyła się w te radosne obchody, organizując imprezę „Mikołajki z książką”. Głównym celem imprezy była integracja całej społeczności szkolnej poprzez wspólne czytanie książek o tematyce świątecznej, gry i zabawy z książką, wykonywanie świątecznych ozdób oraz dostarczenie dzieciom radości poprzez obdarowanie ich książkami „Mała książka wielki człowiek”.

Święty Mikołaj odwiedził dzieci, by im poczytać i rozdać prezenty. Nauczyciele i uczniowie klas starszych czytali książki dla dzieci z oddziałów przedszkolnych, Na uczniów klas pierwszych wypożyczających w tym dniu książki czekały miłe upominki, które uczniowie losowali z worka Świętego Mikołaja. Dodatkowo dla pacjentów onkologicznych spędzających święta w szpitalu została zorganizowana zbiórka książek pod hasłem „Książka potrzebna od zaraz”. Wszyscy czytelnicy tego dnia mogli wypożyczyć Książkę Niespodziankę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i krótkiej prezentacji.

Dziękujemy pięknie nauczycielom klasy 0a, 0b, 1a, 1b, 1c, 1d, 2a, 2b, 2d, 3a, którzy przesłali nam zdjęcia oraz pani Katarzynie Siciarz, Agnieszce Rozwadowskiej, Jolancie Nowak za pomoc w dekoracji biblioteki szkolnej.

Organizatorzy: Beata Wrzesień, Paulina Soczówka