28 września 2023 r. w PSP nr 17 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu odbył się finał VII edycji Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego Języka Angielskiego „Spelling Bee”.
10 najlepszych uczniów z Radomia i okolic wzięło udział w zmaganiach ortograficznych, które po ponad dziesięciu rundach wyłoniły zwycięzców. Uczeń naszej szkoły – Filip Siara z kl. 6b – zdobył wyróżnienie. Gratulujemy!
Konkursy ortograficzne „spelling bee” polegają na literowaniu wyrazów o różnym stopniu skomplikowania – zarówno odczytywanych, jak i usłyszanych. Są one tradycyjnym sposobem szerzenia wiedzy ortograficznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej w Stanach Zjednoczonych. Początki tej edukacyjnej rywalizacji sięgają już połowy XIX w. W polskim systemie edukacji zadaniem podobnym do „spelling bee” jest dyktando.

Autor: Tomasz Pilichiewicz, nauczyciel jęz. angielskiego