5 kwietnia 2017 r. w Bibliotece PSP nr 34 w Radomiu kolejny już raz odbył się Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas III.

Jak właściwie co roku uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w przesłuchaniach finalistów poszczególnych szkół. W tym roku przedstawicielkami ZSI były finalistki szkolnego „Konkursu Pięknego Czytania”, który odbył się w grudniu 2016 r. w bibliotece psp – zdobywczynie pierwszego miejsca w kategorii klas 3: Zofia Dobrowolska, kl. 3c oraz Nina Gniadek, kl. 3b.

Zadaniem wszystkich uczestników międzyszkolnego konkursu było przeczytanie 2 fragmentów książek: 1-go wybranego przez siebie z ulubionej książki oraz 2 –go wybranego z książki wylosowanej już na miejscu. Konkurencja była ogromna, zadanie trudne – przecież wszyscy uczestnicy to finaliści podobnych konkursów w swoich szkołach! Nasze przedstawicielki spisały się bardzo dzielnie, mimo dającej się wyczuć wśród wszystkich uczestników tremy. Dziękujemy im za reprezentowanie naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów.

Autor: Barbara Stachowicz