W poniedziałek 13.05.2019 r. roku na terenie  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Radomiu odbył się Międzypowiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych „Bezpieczni na drodze”.

W tym roku o tytuł najlepszej drużyny w kategorii szkół podstawowych z terenu naszego powiatu w eliminacjach rywalizowały 22 drużyny ze szkół podstawowych.

Celem takich turniejów jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad poruszania się po drogach.

W trakcie turnieju sprawdzona została wiedza teoretyczna z przepisów ruchu drogowego, zasady przejazdu przez skrzyżowania, oraz sprawność zawodników przy pokonywaniu rowerowego toru przeszkód.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Mikołaj Kaniewski – kl. 5D, Jakub Tomczyk- kl.4C, Michał Ziętek kl.4C. Dziękujemy i życzymy powodzenia w następnych turniejach.

Opiekun drużyny: Anna Kostecka