a

21 listopada 2023 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Dzięki niemu mogliśmy sobie przypomnieć, ile w naszych relacjach znaczą proste słowa: dzień dobry, miłego dnia, proszę, dziękuję, przepraszam oraz jak miłą atmosferę wprowadza przyjazny uśmiech. Obchody sprzyjają integracji społeczności klasowej i szkolnej.

Tego dnia nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy szkoły zaakcentowali swój strój dodatkiem w kolorze żółtym. Na korytarzu pojawiło się WSPÓLNE DRZEWO ŻYCZLIWOŚCI, na którym zawisły nietypowe liście – znalazły się na nich życzliwe i miłe słowa, podziękowania oraz życzenia napisane przez naszych uczniów.

Święto to było dobrą okazją do poruszenia tematyki związanej z tym pojęciem. Rozmawialiśmy m. in. o tym: jak rozumiemy słowo życzliwość? kiedy mówimy, że ktoś jest życzliwy? jakie są synonimy czy anonimy tego słowa? jakie mamy postanowienia związane z dniem życzliwości? Układaliśmy Klasowe Kodeksy Życzliwości, wykonywaliśmy prace plastyczne „W jaki sposób możemy okazać innym życzliwość?”, a także graliśmy w grę „Przejawy życzliwości”.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień utwierdził nas w tym, że życzliwość ma niezwykłą moc, daje wiele radości i zacieśnia więzi między ludźmi. Bycie uprzejmym nic nas nie kosztuje, a okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko. Pamiętajmy, aby życzliwość w naszym życiu była obecna codziennie, a nie tylko od święta. Pozytywna energia wysyłana przez nas w świat wraca do nas z nawiązką.

Zdrowia, szczęścia i uśmiechu na co dzień życzą: Sylwia Pietrus, Ewa Kaczmarek, Magda Kuleta, Iwona Wardecka, Karolina Bil.

a

a

a

Copyright © 2020

Skip to content