3 grudnia, już po raz kolejny, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku. Celem obchodów było przybliżenie społeczności szkolnej problemów osób niepełnosprawnych oraz pomoc we włączeniu tej grupy społecznej we wspólne życie. Obchody Dnia są również okazją do zwiększenia świadomości uczniów o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia społecznego i kulturalnego. Ważną tematyką obchodów było zwrócenie uwagi samym niepełnosprawnym, że sukces jest w zasięgu ich ręki i powinni po niego sięgać.

Tego samego dnia, również w ramach „Narodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych”   odbył się  Mikołajowy  Maraton Fitness. W tym sportowym wydarzeniu wzięło udział około 60 osób, dziewczęta ze  szkoły podstawowej i gimnazjum.  Zaprezentowane zostały dwie lekcje  fitness. Pierwszą prowadziła Pani Sylwia Socha –  licencjonowana instruktorka zumby. Dyplomowana instruktorka tańca, fitness, gimnastyki i trener personalny. Razem z nią uczennice wzięły udział w zajęciach Zumby. Gorące rytmy, energetyzująca muzyka, pozytywna energia zagwarantowały super zabawę!

Drugą lekcją był obwód stacyjny,  prowadzili go nauczyciele wychowania fizycznego naszej szkoły. Na poszczególnych stanowiskach wykorzystane zostały różne przybory, które na co dzień służą podczas zajęć wychowania fizycznego.

Całej imprezie  towarzyszył Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę”, odnoszący się do strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia.