Międzynarodowy Dzień Kropki

27 października 2023

a

Od kilku lat 15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem naszego świętowania jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcanie ich do tworzenia, działania.

W naszej szkole najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem. W naszych strojach pojawiły się kropki. Obejrzeliśmy film pt. „The dot”. Odbyła się pogadanka o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie. Historia ta uświadomiła dzieciom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talent. Dzieci opowiadały o swoich pasjach i zainteresowaniach.

Wszystkie aktywności wypełnione były kolorowymi kropkami. Liczyliśmy kropki, odkodowywaliśmy łamigłówki, zagadki, wiadomości i przysłowia. Na muzyce wystukiwaliśmy „kropkowany” rytm.

Tego dnia dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt ich nie zauważał. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są na bluzeczkach, skarpetkach. Z kropki można np. zrobić słońce, kolorową kulę, słonia czy pizzę. Był to twórczy dzień. Z małych kropek powstawały bardzo ciekawe dzieła.

Na zajęciach wychowania fizycznego kropką były szarfy, koła hula-hop, piłki i piłeczki. Układaliśmy kropki z woreczków oraz śladem kropek wyginaliśmy się w super zabawie „Wygibajtus”.

Każdy z naszych uczniów ma talent. Mamy wśród nas talenty plastyczne, muzyczne, sportowe, techniczne i wiele, wiele innych.

Było kolorowo, kropkowo, radośnie.

a

Organizatorzy: Sylwia Pietrus, Ewa Kaczmarek, Magda Kuleta, Iwona Wardecka, Karolina Bil.

a

a

a

a

a

a

 

 

 

Copyright © 2020

Skip to content