20 czerwca 2023 r. o godz. 10.00 odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród uczestnikom Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego „Generator Talentów”, którego organizatorem jest VI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. J. Kochanowskiego w Radomiu.

Konkurs „Generator Talentów” dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych miał charakter dwuetapowy. Pierwszy etap odbył się w marcu w macierzystej szkole, natomiast finał miał miejsce 25 kwietnia 2023 r. w VI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Koordynatorem konkursu jest pani Anna Gockiewicz, nauczyciel fizyki z tej placówki

Przybyłych gości – uczniów wraz z opiekunami naukowymi – przywitała dyrektor szkoły, pani Anna Kołodziejska. Nagrody książkowe ufundowała Rada Rodziców przy VI LO w Radomiu, a wręczały je dyrektor pani Anna Kołodziejska oraz wicedyrektor pani Agnieszka Król.

Uroczystość w VI LO uświetniła oprawa artystyczna w wykonaniu Jana Gorczycy, który zagrał na trąbce, oraz Sandry Wesołowskiej wykonującej utwór wokalny w języku francuskim.

Miło nam zakomunikować, że laureatem i zdobywcą pierwszego miejsca został nasz uczeń – Michał Ziętek z klasy 8c.

Gratulujemy!

Jarosław Dąbrowski