W ramach Tygodnia Bezpieczeństwa trwającego od 11 do 18 maja uczniowie klas I – III oraz oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w wielu działaniach, które były okazją do przypomnienia i utrwalenia nawyków związanych z bezpieczeństwem.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych brały udział w pogadankach na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, uczestniczyły w quizie „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba”, wybrały się na spacer do najbliższego skrzyżowania, aby przypomnieć zasady przechodzenia przez przejście dla pieszych, wykonały prace plastyczne oraz uczestniczyły w spotkaniu z policjantami ruchu drogowego.

Uczniowie klas drugich aktywnie uczestniczyli w grach i zabawach, które miały na celu utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, rozwiązywali zagadki, przypominali sobie rodzaje i znaczenie znaków drogowych.

Trzecioklasiści po wysłuchaniu pogadanek nauczycieli uczestniczyli w grach i quizach, a następnie w grupach wykonali plakaty na różne tematy: bezpieczeństwo w szkole, w cyberświecie, nad wodą, w górach, w ruchu drogowym oraz podczas pieszych wycieczek.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie wezmą sobie głęboko do serca ważność bezpieczeństwa w życiu codziennym, a także wykorzystają zdobyte wiadomości i umiejętności w czasie zbliżających się wakacji.

Nauczyciele klas młodszych

 

 

Copyright © 2020

Skip to content