21 maja 2019r. przedstawiciele klas trzecich gimnazjum i klas ósmych naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Matematyka na językach”  zorganizowanym przez Zespół Szkół  Elektronicznych w Radomiu. Celem konkursu było sprawdzenie swoich umiejętności matematycznych używając języka angielskiego. Ważnym aspektem dostania się do finału, oprócz wyniku, był jak najkrótszy czas napisania testu stanowiącego część pierwszą konkursu.

W przedsięwzięciu uczestniczyło około 70 uczniów ze szkół podstawowych z Radomia i okolic. Uczniowie PSP Nr 14 stanowili  1/7 uczestników, ale…  do ścisłego finału przeszło troje naszych na pięciu konkurentów (60 %!). Ostatecznie w potyczkach słownych, oczywiście po angielsku, wyłoniono zwycięzców. Gratulujemy naszym wygranym – Miłoszowi Prusińskiemu (3gB) II miejsca, a Julii Zawadzkiej (3ge) i Jakubowi Berlińskiemu (3gD) – wyróżnień.

Opiekun: Katarzyna Kobylińska