Z radością informujemy, że Adam Gawor, uczeń klasy 8b, został finalistą Konkursu Chemicznego dla uczniów Szkół Podstawowych województwa mazowieckiego. Adam świetnie poradził sobie na etapie szkolnym, potem rejonowym i dotarł do etapu wojewódzkiego, który obył się w Warszawie. Spośród około dwóch tysięcy uczniów na Mazowszu, 51 z nich wzięło udział w ostatnim etapie konkursu. Nasz uczeń znalazł się wśród najlepszych chemików i ostatecznie z bardzo wysokim wynikiem został finalistą konkursu. Od października razem ze swoim nauczycielem chemii, panią Renatą Jesionek, rozpoczynał tydzień w poniedziałek o godzinie 6.45, by poznawać tajniki tego trudnego przedmiotu. Pod kierunkiem pani Renaty i przy jej ogromnym wsparciu rozwiązywał zadania i poszerzał swoje wiadomości i umiejętności chemiczne. Adaś udowodnił, że same zdolności nie wystarczą. By osiągnąć sukces, potrzebna jest systematyczna, wytrwała praca i ciągłe ćwiczenia. Gratulujemy ogromnego sukcesu i życzymy Adamowi wytrwałości w realizacji swoich pasji!