21 kwietnia 2023 r. uczniowie klas 0d, 3a i 3d obchodzili Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tego powodu włączyli się do akcji „Sprzątamy dla Polski”, która odbywała się tego dnia na terenie całego kraju. Przedsięwzięcie organizowało Stowarzyszenie „Dla Polski”. Patronat nad akcją objęli m.in. Prezes Rady Ministrów oraz Minister Edukacji i Nauki.

Celem akcji była nie tylko troska o środowisko naturalne, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.

Dzieci w czasie wędrówki w okolicach szkoły nazbierały kilka worków śmieci, które potem posegregowały i wrzuciły do odpowiednich koszy. Poświęciły swój czas, aby poprawić stan zieleni.

Wszyscy zaangażowali się w 100%, by wspólnie nieść wieść o tym, że małe czyny powtórzone po tysiąckroć potrafią przynosić ogromne zmiany! Jeśli będziemy dbali o Ziemię, ona nam się odwdzięczy. Pamiętajmy, że dobro naszej planety jest wspólnym dobrem.

Opiekunowie: Agnieszka Krawczyk, Sylwia Kratke, Magdalena Kuleta, Iwona Wardecka, Paulina Hofman, Natalia Spytek