Uczniowie klasy 1d rozpoczęli wspaniałą przygodę z czytaniem! Wzięli udział w niecodziennej lekcji, która odbyła się w bibliotece szkolnej. Poznali zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni oraz prawa i obowiązki czytelnika. Z uwagą wysłuchali „Próśb książek” o ich odpowiednie traktowanie.

Dzieci zapoznały się z bogatym księgozbiorem i wypożyczyły pierwsze lektury. Spotkanie w takim miejscu nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani Beata Wrzesień – bibliotekarka – przeczytała fragment książki „Gang Swojaków” i przeprowadziła quiz na temat zapamiętanych bohaterów i wydarzeń. Wspaniałą atrakcją były zgromadzone maskotki przedstawiające postacie, o których przygodach uczniowie słuchali z wypiekami na twarzy. Ich zapał został nagrodzony drobnymi upominkami.

Pierwszaki wyszły z biblioteki radosne i uśmiechnięte, z przeświadczeniem, że jest to przyjazne miejsce, w którym są zawsze mile widziane. To spotkanie rozbudziło w nich potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych. Uczniowie na pewno często będą odwiedzali szkolną bibliotekę.

Autorki: Beata Maciejczyk, Marta Sosińska