W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie PSP nr 14 Integracyjnej brali udział w licznych konkursach z języka angielskiego. Zmagania dotyczyły różnorodnych umiejętności językowych począwszy od prawidłowej wymowy i literowania angielskich słów w konkursie Spelling BEE w PSP nr 17 w Radomiu, umiejętności przedstawiania własnych talentów i zainteresowań w konkursie „From Challenge to Passion” organizowanym przez RODON, prezentowania umiejętności literackich w rozgrywkach „Shakespeare’em być” aż po konkursy obejmujące pisanie, gramatykę oraz elementy kultury krajów anglojęzycznych w konkursach MKO z j. angielskiego, English Ace, Fly to B2 First, YLE Movers oraz europejski konkurs The Big Challenge. Najmłodsi uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie I’m a Superhero oraz w Międzynarodowym Konkursie Języka Angielskiego TEDDY dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej.

Osiągnięcia naszych uczniów:

· From Challenge to Passion etap szkolny: I miejsce Julianna Zdyb 8C, II miejsce Iga Pijarska 7A oraz III miejsce Maciej Słowik 8 A

· YLE Movers tytuł finalisty: Matylda Gielniowska 5A oraz Adam Orzeł 5D

· Fly to B2 First tytuł finalisty – Maciej Słowik 8A

· Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego English Ace

wynik bardzo dobry: Hanna Puch 8c, Mateusz Mucha 8A, Maksymilian Jurek 6B, Aleksander Jurek 6B, Nina Mazurek 6B, Matylda Gielniowska 5A, Adam Orzeł 5D, Filip Siara 5B, Natan Mazurek 4C

wynik dobry: Emilia Kazubska 7A, Hanna Puch 6A, Jakub Murawski 6A,

· szkolny konkurs j. angielskiego dla klas II-III I’m a Superhero I miejsce: Maya Olszewska 3A, II miejsce: Paweł Machaj 3A, III miejsce: Hanna Gibała 3B, wyróżnienie – Hanna Mizerska 3B

· Międzynarodowym Konkursie Języka Angielskiego TEDDY dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej (etap międzyszkolny)

II miejsce: Hanna Gibała 3B, III miejsce: Maya Olszewska 3A, Paweł Machaj 3A wyróżnienie – Hanna Mizerska 3B

· The Big Challenge:

wyróżnienie: Tymon Majewski kl. 5c- LEVEL 1