16 listopada 2016 roku w bibliotece szkoły podstawowej odbył się konkurs recytatorski „Spotkanie z poezją”. Uczestnikami tej części konkursu byli uczniowie klas 0 – 3 szkoły podstawowej. Do udziału w konkursie zgłosiło się naprawdę dużo chętnych – ponad 100 osób! Najwięcej z klas 0 ale i starsi uczniowie nie zawiedli. Dzieci miały naprawdę trudne zadanie: nauczyć się wybranych przez siebie wierszy, przygotować do występu, przygotować stroje (w wielu wypadkach bardzo ciekawe i oryginalne) ale również wystąpić przed publicznością przełamując bohatersko nieśmiałość i własne ograniczenia. Dla wielu było to naprawdę duże wyzwanie.

Zmagania naszych uczniów uświetniła swoim występem p. Joanna Wasilkowska – nauczyciel świetlicy, która na zachętę i rozgrzewkę przepięknie, z pasją i wielką ekspresją wyrecytowała wiersz „Małpa w kąpieli”, A. Fredry. Z tym to wierszem kilkanaście lat temu w czasach nauki szkolnej często zdobywała nagrody w konkursach recytatorskich.

Ze względu na tak liczną frekwencję przesłuchania konkursowe odbyły się w kilku turach:

godz. 9.00 klasy 0a, 0b, 0c, 0e

godz. 10.00 klasy 0d, 1a, 1b, 1c

godz. 12.00 klasy 2a, 2b, 2c, 3b

godz. 12.30 klasa 3a

godz. 13.00 klasy 3c, 3d

Przesłuchania prowadziło jury w składzie:

dla klas 0  Karolina Pawłowska, Renata Miszczyk, Elżbieta Marcinkiewicz, Barbara Stachowicz

dla klas 1 Karolina Pawłowska,  Edyta Pawlak-Grotek,  Barbara Stachowicz

dla klas 2-3 Magda Kuleta, Sylwia Pietrus, Barbara Stachowicz

Jury stanęło przed ogromnie trudnym zadaniem wyłonienia zwycięzców! Obrady były długie i burzliwe, bowiem poziom występów i zaangażowania  uczestników był bardzo, bardzo wysoki. Niestety nie można było nagrodzić wszystkich, choć bardzo na to wszyscy zasługiwali. Było za to wiele wyróżnień: za ciekawą interpretację, oryginalny strój, zaangażowanie…

Natomiast na miejsca na podium jury wyłoniło zwycięzców w kilku kategoriach wiekowych:

klasy 0 –  1 miejsce: Iga Szewczyk, kl. 0e

2 miejsce: Julia Zajda,     kl. 0c

3 miejsce: równorzędnie  Jan Miszczyk, kl. 0a

Hanna Puch, kl. 0a

Klasy 1 –  1 miejsce: Szymon Jałowski, kl. 1a

2 miejsce:  równorzędnie Lena Bukowska, kl. 1a

Marcel Chmielewski, kl. 1c

Mateusz Lorenc, kl. 1b

3 miejsce: Zuzanna Piwońska, kl. 1a

Klasy 2 –   1 miejsce: Julianna Zdyb, kl. 2c

2 miejsce: Nikola Stępniewska, kl. 2b

3 miejsce: Maciej Słowik, kl. 2a

Klasy 3 –   1 miejsce: Julia Nowak, kl. 3d

2 miejsce: Zofia Dobrowolska, kl. 3c

3 miejsce: Anna Wojcieszek, kl. 3d

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy! Będą oni mogli reprezentować naszą szkołę w konkursach międzyszkolnych. Życzymy dalszego zaangażowania, sukcesów i tak przyjemnego obcowania z poezją polską.

Autor: Barbara Stachowicz:  nauczyciel-bibliotekarz