17 grudnia 2023 r. nasza szkoła przystąpiła wraz z ponad 40 placówkami oświatowymi do konkursu zorganizowanego przez Prezydenta Miasta Radomia na najładniej ubraną choinkę w ramach akcji Jarmark Świąteczny.

Przygotowania rozpoczęły się miesiąc wcześniej w malutkiej grupie kółka krawieckiego działającego od października w naszej szkole. Wszystkie ozdoby choinkowe były szyte na maszynie. Potem wypełniano elementy ścinkami materiałów. Uczniowie pracowali w bibliotece pod okiem p. Pauliny Soczówki, na świetlicy pod okiem p. Agnieszki Rakoczy i p. Elwiry Walas. Ważnych wskazówek udzielała p. Anna Niziołek. Ozdoby choinkowe wypełniane były także pod czujnym okiem p. Agnieszki Rozwadowskiej. Doszyte zostały kokardki i perełki. I tak wspólna praca, trud i zaangażowanie wielu osób zostały zauważone i wyróżnione.

Zajęliśmy I miejsce w konkursie na najładniej ubraną choinkę w kategorii szkół podstawowych.

Na Placu Jagiellońskim w czasie Jarmarku Świątecznego choinkę ubierały: Maria Ziętek z kl. 8c z mamą oraz p. Agnieszka Rakoczy i p. Agnieszka Rozwadowska.

Koordynatorka i pomysłodawczyni tegorocznego wystroju choinki: Agnieszka Rozwadowska