Zapraszamy uczniów klas 1-8 do wzięcia udziału w konkursie historyczno-artystycznym Zamek w dziecięcej wyobraźni. Zegar historii. Fascynujące opowieści wieży zegarowej. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu przez dzieci prac plastycznych lub w przypadku klas 4-6 i 7-8 także filmowych. Prace plastyczne i filmowe powinny być inspirowane:

• historią wieży i zegara (powstaniem, dziejami, zniszczeniem lub odbudową);
  • zegarami z kolekcji Zamku Królewskiego, ich właścicielami i twórcami;
  • zamkiem i zegarem jako świadkami czasu i historii.

Konkurs został objęty patronatem honorowym Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Narodowego Instytutu Dziedzictwa, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji Polskiej za Granicą.

Naszą akcję adresujemy do szkół podstawowych w kraju oraz polskich szkół i instytucji poza granicami Polski.

Wszystkie informacje na temat zadania konkursowego, kontakt do opiekuna projektu, zasady uczestnictwa, materiały pomocnicze dla uczniów i nauczycieli, film promocyjny oraz regulamin wraz z załącznikami znajdziecie Państwo na naszej stronie: https://www.zamek-krolewski.pl/zegarhistorii

Uczniowie klas 1-3 oddają prace wychowawcom, klasy 4-8 – p. Ani Niziołek do 10 kwietnia 2024 r..