W maju miłośnicy książki i fotografii mogli wziąć udział w szkolnym konkursie fotograficznym „SLEEVEFACE – ubierz się w książkę”. Celem konkursu było promowanie czytelnictwa i książki w niekonwencjonalny sposób, rozwijanie wyobraźni i możliwości twórczych, umiejętności obserwacji oraz zachęcanie do fotograficznych poszukiwań. Zadanie konkursowe polegało na sfotografowaniu okładki książki wraz ze swoją twarzą, sylwetką lub innym tłem tak, aby stanowiły wspólną całość. W efekcie powstało wiele niezwykle ciekawych i oryginalnych zdjęć. Podczas realizacji projektu uczestnicy korzystali z księgozbioru bibliotecznego lub własnego.

Konkurs adresowany był do całej społeczności szkolnej: uczniów, absolwentów, rodziców oraz nauczycieli i pracowników szkoły – miłośników książki i fotografii. W „Sleeveface” potrzebna była jedynie wyobraźnia, kreatywność i aparat.

Jury wyłoniło najciekawsze prace, które można oglądać na dwóch wystawach pokonkursowych, a uczniowie i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

Rozstrzygnięcie konkursu było niełatwym wyzwaniem. Prace klas 0-3 oceniało jury w składzie: p. Sylwia Pietrus, p. Magda Kuleta i p. Iwona Wardecka. Zdjęcia klas 4-8, absolwentów i nauczycieli znalazły się pod lupą p. Anny Niziołek i po raz kolejny p. Marty Trojanowskiej (kierowniczki filii nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu, autorki książek i publikacji dla dzieci, miłośniczka sztuki i fotografii). Kierujemy wyrazy wdzięczności za czas i energię poświęconą na wyłonienie zwycięzców.

Rada Rodziców przy PSP nr 14 Integracyjnej im. Jana Pawła II zadbała o nagrody dla laureatów konkursu i autorów wyróżnionych zdjęć. Oficjalne wręczenie nagród i dyplomów odbyło się w czasie trwania akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Prace konkursowe zostaną zaprezentowane na wystawie w budynku głównym szkoły oraz w formie wystawy interaktywnej na stronie szkoły i Facebooku. Mamy nadzieję, że sfotografowane okładki zachęcą do czytania książek, nie tylko tych ze zdjęć.

 

Wyniki konkursu:

 

  • klasy 0-III

 

I miejsce – Jan Bałażak kl. 0d, Aleksandra Noga kl. 0c

II miejsce – Nina Dybus kl. 0d, Nikodem Wasek kl. 0c

III miejsce – Adam Wrzosek kl. 2b, Jakub Stańczyk kl. 0a

wyróżnienia:

Antoni Hofman kl. 0d

Tomasz Wójcicki kl. 0d

Oliwier Kawiński kl. 2d

Gabrysia Byzdra kl. 3a

Maya Olszewska kl. 3a

Łucja Byzdra kl. 3a

 

  • klasy 4-8

 

laureaci:

Wiktoria Paluch kl. 6d

Nadia Piasta kl. 6c

Helena Szary kl. 6c

Kinga Ziętek kl. 4a

Stanisław Bałażak kl. 6c

Wyróżnienia:

Kacper Rdzanek kl. 8b

Stanisław Staniewski kl. 6d

Maria Siciarz kl. 5d

Maja Molendowska kl. 8c

Natalia Powałowska kl. 6c

Zofia Hofman kl. 4b

Dawid Wiśnicki kl. 4a

Karol Kunowski kl. 6c

Wojciech Grzegorzek kl. 6d

Milena Wancerz kl. 7b

Blanka Stępień kl. 6a

 

  • absolwenci, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły:

 

Laureaci:

Irmina Warmiak – nauczyciel

Agnieszka Krawczyk – nauczyciel

Antonina Warmiak – absolwent

Agnieszka Iwańska – nauczyciel

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w promocję i pomoc w realizacji inicjatywy. Czytelnikom – fotografom gratulujemy kreatywności i pomysłowości!

 

Organizatorzy konkursu:

– kategoria klas 0-3: Beata Wrzesień, Magda Kuleta, Iwona Wardecka, Sylwia Pietrus

– kategoria 4-8 i pozostałe: Paulina Soczówka, Agata Kacprzak, Edyta Pawlak-Grotek.

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2020

Skip to content