Kolejowe ABC

17 czerwca 2021

Uczniowie klasy 2a i 1d brali udział w Kampanii Kolejowe ABC organizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego. Jest to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Podczas zajęć zorganizowanych na platformie Teams uczniowie dowiedzieli się, co trzeba zrobić, gdy na dworcu zobaczymy bagaż pozostawiony bez opieki i kiedy możemy przekroczyć żółtą linię na peronie. Dzięki interaktywnym zadaniom nauczyli się prawidłowego zachowania na terenie kolei, poznali znaki drogowe stawiane przed przejazdami kolejowymi oraz piktogramy, które można zobaczyć na peronach i dworcach. Na zakończenie zajęć uczniowie mieli okazję zobaczyć doświadczenie, dzięki któremu dowiedzieli się, dlaczego należy nosić odblaski.

Czekamy na upominki odblaskowe od nosorożca Rogatka z Peronowa. Wszystkich zachęcamy do odwiedzenia strony: www.kolejoweabc.pl

Autor: Agnieszka Stefańska, Agnieszka Pietras, Paulina Hofman, Natalia Spytek