Jesteśmy SMART!!!

22 listopada 2017

W dniach 13 – 17.11.017 r. w szkole królowało hasło „Jestem SMART”. W związku z tym przez ten czas nowoczesne technologie towarzyszyły nam na każdym kroku. Już w poniedziałek rodzice oraz nauczyciele mogli wysłuchać bardzo ciekawego wykładu prof. Jacka Pyżalskiego, który zwrócił uwagę na dobrą stronę Internetu i korzyści płynące z umiejętnego korzystania z nowoczesnych technologii. W kolejnych dniach w szkole zawisły prace konkursowe „Jestem Smart” wykonane przez uczniów młodszych klas, a na holu prezentowały się roboty – efekt współpracy dzieci i rodziców. Natomiast w środę podczas przerw międzylekcyjnych, dzięki konsoli Xbox, uczniowie mogli również rozegrać kilka meczy w tenisa ziemnego, stołowego, a nawet sprawdzić swoje umiejętności w grze w kręgle.

Dniem kulminacyjnym był czwartek. Zaczął się od krótkiego przedstawienia pt. „Bezpieczny NET” w wykonaniu uczniów ze Szkolnego Koła Teatralnego. Kolejne atrakcje posypały się w oszałamiającym tempie. Możliwość korzystania z telefonu komórkowego na każdej przerwie, lekcje inne niż zazwyczaj, bo wzbogacone nowoczesnymi technologiami, projektowanie i drukowanie na drukarce 3D, zabawa z robotami Dashem i Dotem, konsola Xbox na lekcji w – f, quizy i zagadki, kody QR, „Magiczny dywan”, wideokonferencje i rozmowy za pomocą Skypa, karaoke, robotyka.

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Wielu uczniów zgodnie stwierdziła, że dni pod hasłem „Jestem Smart” powinny odbywać się częściej. Zauważyli również jak ważne jest umiejętne i świadome korzystanie z nowoczesnych technologii.

Autor tekstu: Agnieszka Iwańska

Koordynatorami wydarzenia w szkole byli: Monika Czubak, Izabela Kaniewska, Rafał Siciarz

Zachęcamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia