30 maja 2023 r. uczniowie klasy 3B i 3C udali się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Od razu pomaszerowaliśmy pod Zamek Królewski. Podziwialiśmy piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo-klasycystycznym. Następnie pospieszyliśmy na Rynek Starego Miasta. Pośrodku placu stoi pomnik Warszawskiej Syrenki. Niedaleko mieści się restauracja „Bazyliszek”, nad której wejściem wisi podobizna smoka. Pani przewodniczka opowiedziała nam legendy związane z tymi postaciami, a później przeszliśmy przez ul. Piwną i Miodową. Niebawem znaleźliśmy się przy Barbakanie. Byliśmy także przy pomniku „Małego Powstańca”. Upamiętnia on najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego i jest jednym z najbardziej charakterystycznych monumentów znajdujących się w stolicy.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Ogrodu Zoologicznego. Dzieci wzbogaciły wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznały się z warunkami życia zwierząt mieszkających w zoo. Widzieliśmy m. in. nosorożca, hipopotama, góralki skalne, słonia, kangury, papugi, pawiany, goryle, szympansy, ryby, pająki. W międzyczasie udało nam się zrobić przerwę na lody, odpoczynek i kupić sobie pamiątki.

Wycieczka była też doskonałą okazją do utrwalenia reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej i nabywania kompetencji w kontaktach społecznych. Pobyt w stolicy dostarczył dzieciom wiele radości i był wspaniałą lekcją przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu.

Dzieciom dopisywały dobre humory,  wróciły trochę zmęczone, ale bogatsze o nowe doświadczenia.

 

Autor: Monika Jałowska, Anna Kostecka

 

 

Copyright © 2020

Skip to content