Warcaby to bardzo popularna gra planszowa. Jednak niewiele osób wie, że warcaby są również dyscypliną sportową i rozgrywane się turnieje warcabowe rangi Mistrzostw Polski, Europy i świata.

Od drugiego semestru w klasach 2a i 2d została wprowadzona innowacja pedagogiczna „Warcaby – strategia i taktyka na lekcjach edukacji matematycznej”. Nauka gry w warcaby to doskonała sposobność do stymulowania rozwoju emocjonalnego i intelektualnego dziecka. Kształtuje się jego osobowość i rozwój twórczego potencjału, który drzemie w każdym młodym człowieku. Specyfika gry w warcaby wyklucza odtwórcze działanie. Dziecko samo kreuje wydarzenia na planszy i ponosi za nie odpowiedzialność, a także myśli za pomocą wyobrażeń.

Mamy nadzieję, że zajęcia te zachęcą dzieci do aktywności umysłowej, poprawią relacje, a także przygotują uczniów do radzenia sobie w trudnych sytuacjach problemowych.

Autorki: Agnieszka Krawczyk, Paulina Hofman, Sylwia Kratke, Natalia Spytek