III Turniej Warcabowy

3 czerwca 2024

22 maja 2024 r. w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Radomiu odbył się III TURNIEJ WARCABOWY dla uczniów z klas I-III ze szkół podstawowych biorących udział w projekcie „Warcaby w mazowieckiej szkole”.

W turnieju wzięło udział 68 uczniów z 15 szkół. W sposób mistrzowski sędziowali go państwo Wioletta i Sylwester Flisikowscy z Polskiego Związku Warcabowego.

Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów: Maja Kołton kl. 1b, Miłosz Karandziej kl. 1c, Pola Mamerska kl. 2a, Antoni Zagrodnik kl. 2a, Marcelina Mazurek kl. 3c, Antoni Krumin kl. 3c.

Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim: 10 minut na zawodnika, 8 rund, w trzech grupach :

Grupa A – klasa I

Grupa B – klasa II

Grupa C – klasa III

Wszyscy uczestnicy turnieju warcabowego dostali dyplomy za udział, zaś za I, II i III miejsca medale, dyplomy i gry edukacyjne.

Uczniowie nagrodzeni z naszej szkoły:

Maja Kołton II miejsce w grupie A

Antoni Krumin II miejsce w grupie C

Miłosz Karandziej III miejsce w grupie A

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekunowie: Elwira Walas, Maria Ziętek