Rodzinne kolędowanie i wizyta uczniów kl. 3c w Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy.

„Mamy nadzieję, że tradycja śpiewania kolęd nigdy nie zaginie w naszych domach”- takie przesłanie towarzyszyło uczniom klasy 3c i organizatorom spotkania, które odbyło się w dniu 09.01.2018 r. Na sali gimnastycznej przystrojonej świąteczną dekoracją zgromadzili się zaproszeni goście: pan dyrektor, rodzice, rodzeństwo i dziadkowie dzieci. Uczniowie zachęcali przybyłych do wspólnego kolędowania.  Sami też zaprezentowali piękny śpiew solowy,  grę na fletach prostych, instrumentach perkusyjnych, skrzypcach oraz flecie poprzecznym. Na koniec spotkania uczniowie wręczyli gościom wraz z życzeniami noworocznymi pamiątkowe aniołki. To był niezwykle nastrojowy, wzruszający i rodzinny wieczór.

Ten sam program uczniowie zaprezentowali w dniu 12.01.2018r. podopiecznym Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy przy ul. Wyścigowej. Pensjonariusze chętnie włączali się w śpiew kolęd, a w podziękowaniu wręczyli uczniom dyplom i zaprosili do kolejnych występów.

Autor: Walentyna Karbarz, Małgorzata Kozłowska