W dniu 17 maja b.r. uczniowie klas 2 gimnazjum naszej szkoły uczestniczyli w finale międzyszkolnego konkursu „Maths is easy in English”, organizowanego co roku przez PG Nr 11 w Radomiu. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy matematycznej z wykorzystaniem języka angielskiego jako narzędzia przekazywania poleceń i treści zadań.

Trzy dni wcześniej w naszej szkole odbyły się wewnątrzszkolne eliminacje, w wyniku których wybrano troje najlepszych uczniów: Giuseppe Avignone i Filipa Kobylińskiego z kl. 2gB oraz Julię Rogalę z kl. 2gC. Reprezentowali oni naszą szkołę w finale.

Podczas rozgrywek finałowych uczniowie musieli rozwiązać zadania matematyczne z dziedziny geometrii i równań, a także stawić czoła łamigłówkom logicznym. Dodatkowym wyzwaniem była konieczność opanowania angielskich nazw i wyrażeń matematycznych, aby móc zrozumieć właściwie polecenia i wykonać je zgodnie z założeniami organizatorów.

Ostatecznie nasi reprezentanci zajęli drugie miejsce (miejsce pierwsze zajęła drużyna z PG 22, a trzecie – gospodarze, czyli PG 11). Organizatorzy ufundowali dla wszystkich uczestników ciekawe i edukujące nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Tomasz Pilichiewicz
Katarzyna Kobylińska