Finał konkursu filmowego

21 października 2015

W ubiegłym roku szkolnym Komenda Miejska Policji w Radomiu przy współpracy z Urzędem Miejskim u zorganizowała konkurs filmowy „Cyberprzemoc i uzależnienia” dla uczniów radomskich szkół.

Projekt skierowany był do szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Młodzież miała za zadanie stworzenie filmu profilaktycznoedukacyjnego dotyczącego zagrożeń widzianych oczami młodego pokolenia.

Finał przedsięwzięcia odbył się 15 października 2015r. w radomskim Multikinie. Pokazano dwa filmy: „Wygrana” i „Pomyłka”. Pierwszy z nich został stworzony przez uczniów naszego gimnazjum.

Zaangażowanych w niego było aż 13 osób:

Katarzyna Magiera, Szymon Goździewski, Kacper Kujawiak, Mikołaj Wiśniewski, Filip Michorowski , Iza Magiera, Tytus Wziątek, Kacper Lucima, Damian Nowakowski, Tomasz Maleta, Daria Boczkowska, Anna Tęcza, Julia Michalczyk.

Drugi obraz nakręcili uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Radomiu.

Filmy zostały ocenione przez fachowców, m.in. Dyrektora Radomskiego Teatru oraz Redaktora Naczelnego Telewizji Dami.

Uczestnicy konkursu otrzymali ciekawe nagrody, m.in. aparaty fotograficzne, bilety do kina, a także nagrody specjalne w postaci spędzenia jednego dnia w teatrze oraz telewizji.

Filmy będą wykorzystywane także podczas zajęć profilaktycznych przeprowadzanych przez radomskich policjantów.

Autor: Agnieszka Korcz – psycholog szkolny