Festyn rodzinny

24 czerwca 2022

To był wyjątkowy dzień. W piątek 10 czerwca 2022 r. w Publicznej Szkole Integracyjnej Nr 14 Integracyjnej w Radomiu odbył się kolejny już Festyn Rodzinny. Po dwóch latach przerwy społeczność szkolna ponownie mogła wziąć udział w tym wspaniałym wydarzeniu. Na tej niezwykłej imprezie plenerowej panowała radosna atmosfera zabawy, ponieważ organizatorzy postarali się i zapewnili moc atrakcji, aby wywołać promienne uśmiech na twarzach dzieci, rodziców i przyjaciół szkoły.

W programie nie zabrakło występów artystycznych utalentowanych uczniów, które zgromadzona publiczność oglądała z wypiekami na twarzy. Uczestnicy festynu mogli również skorzystać z wielu atrakcji:

– loterii fantowej,

– kąciku kulinarnego (grill, stoisko z ciastami),

– przejażdżki konnej,

– spotkania z piłkarzami Radomiaka Radom,

– wspomnień z wypraw po Europie,

– zabaw na dmuchanych zjeżdżalniach,

– strefy „beauty” – fryzury, makijaże, biżuteria,

– zabaw z książką na wakacje,

– meczu robotów,

– wystawy zabytkowych samochodów,

– balonowych zwierzaczków, modelinowych i solnych ludzików,

– symulatora jazdy motorem,

– wystawy zabytkowych pojazdów….

Na koniec można było posłuchać wspaniałego koncertu w wykonaniu zespołu Big Band Mundana.

Impreza nie dobyłaby się, gdyby nie wielkie zaangażowanie uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Za ogromny wkład należą się podziękowania sponsorom: Radzie Rodziców PSP Nr 14 Integracyjnej w Radomiu, Pani Katarzynie Kalinowskiej – Zastępcy Prezydenta Miasta Radomia, która ufundowała główną nagrodę w loterii fantowej – rower, Panu Jerzemu Kaczkowskiemu – Prezesowi Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Radomiu, który ufundował wyprawki dla dzieci z oddziałów przedszkolnych – plecaki z wyposażeniem, Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego, Komendzie Miejskiej Policji w Radomiu, Urzędowi Miejskiemu w Radomiu, Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu, Panu Pawłowi Sputowskiemu, Panu Grzegorzowi Ciesakowi, Publicznej Szkole Podstawowej nr 23 im. Stefana Żeromskiego, Firmie FIGAND, PPUH „RADKOM” sp. z o.o, Hipermarketowi E. Leclerc Radom (nasi wspaniali i szczodrzy sąsiedzi).

Autor: p. Dorota Banaś

Zdjęcia: p. Iwona Świstowska

Zdjęcia: p. Marcin Bałażak

Informacje o festynie znalazły się również na stronach: