19 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Głównym jego celem było uwrażliwienie uczniów i przypomnienie, jak ważne są życzliwość, dobroć, okazywanie sobie bezinteresownej pomocy, używanie uśmiechu oraz słów: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia.

Tego dnia odbył się konkurs na najliczniej ubraną na żółto klasę. Żółty to kolor optymizmu i radości. Wyniki konkursu przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Każda klasa, która przystąpiła do konkursu, spełniała kryterium koloru w 100%. Dlatego wszyscy razem jesteśmy zwycięzcami.

Pamiętajmy! Bądźmy dla siebie życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. To bardzo ważne w naszym życiu. W każdym drzemią niewyczerpane pokłady dobra, tak jak powiedziała Matka Teresa: „Życzliwe słowa mogą być krótkie i łatwe do wymówienia, ale ich echa są naprawdę nieskończone”.

Zapraszamy do obejrzenia krótkich relacji z obchodów Dnia Życzliwości i Pozdrowień.

Autorki: Sylwia Pietrus, Ewa Kaczmarek