Jak wszystkim wiadomo Dzień Rodziny to bardzo ważne święto i warto spędzić je razem. Nasza klasa świętowała Dzień Rodziny 9 czerwca w Muzeum Wsi Radomskiej, w wiosennym plenerze i ciepłej, radosnej atmosferze. Celem imprezy była integracja rodziców, dzieci i nauczycieli oraz wspólna zabawa na świeżym powietrzu.

Wszystkich przybyłych gości powitaliśmy krótkim programem artystycznym. Dzieci wierszem i piosenką wyraziły swoim mamusiom i tatusiom jak bardzo ich kochają. Po występie rodzice otrzymali od swoich pociech własnoręcznie wykonane upominki. To były wzruszające chwile. Niejedna łza zakręciła się w oczach rodziców.

Po części oficjalnej nadeszła pora na wspólne świętowanie. Były quizy, konkursy i zabawy muzyczno – ruchowe. Dzieci też otrzymały atrakcyjne prezenty – bańki mydlane.

A potem była prawdziwa uczta. Amatorzy grilla jedli pieczonej kiełbaski. Dla łasuchów przygotowano kącik ze słodyczami i domowymi wypiekami.

To środowe popołudnie na długo pozostanie w naszych wspomnieniach. Był to dzień wyjątkowy. Wszyscy mieli dla siebie czas, rodzice dla dzieci, dzieci dla rodziców. Oby takich chwil było jak najwięcej!

Autor: Agnieszka Stefańska i Agnieszka Pietras