11 marca w naszej szkole pojawiło się wielu gości – to rodzice z dziećmi, które być może od września będą się uczyć w naszej szkole. Wszyscy byli ciekawi, jak wyglądają sale lekcyjne, pracownie specjalistyczne (m.in. rehabilitacja, Tomatis, Biofeedback, gabinet logopedyczny, psychologiczny i pedagogiczny), sala gimnastyczna i stołówka (wszyscy cieszyli się, że u nas gotują panie kucharki!). Wędrowali więc we wszystkie strony, by jak najwięcej zobaczyć. A szkoła miała się czym pochwalić.

Na początek milusińscy obejrzeli przedstawienie pt. „Biuro zagubionych zabawek”. Gdy zabrzmiały dźwięki piosenek, kilkoro maluchów wbiegło na scenę i także tańczyło razem z uczniami.

Potem wszyscy udali się na salę gimnastyczną, gdzie odbywały się pokazy chemiczne i fizyczne, występy akrobatyczne i gimnastyczne na stepach. Można było wziąć udział w zajęciach robotyki oraz szukać skarbów na wykopaliskach archeologicznych. Na chętnych czekał tor przeszkód, a dla miłośników książek – czytodruki jeżobooki. Korytarze udekorowano pracami plastycznymi naszych uczniów. Młodzież ze szkolnego koła europejskiego promowała wyjazdy zagraniczne w ramach różnorodnych projektów.

W budynku klas młodszych w salach bawiono się, ale również i przez zabawę uczono. Cieszyły angielski i matematyka na wesoło, wspólne muzykowanie, kodowanie, malowanie. Można było na chwilę stać się prawdziwym artystą, a także wziąć udział w zabawach świetlicowych. Na strudzonych czekały napoje oraz domowe ciasta i tosty przygotowywane przez uczniów.

Ten dzień obfitował w wiele emocji i atrakcji dla dzieci, natomiast rodzice mogli porozmawiać z nauczycielami i specjalistami pracującymi w naszej szkole.

Autor: Irmina Warmiak

Część I