7 czerwca 2017r. na scenie zabłysnęli uczniowie klasy 6c naszej szkoły. Licznie zgromadzonym rodzicom przeczytali wiersze własnego autorstwa. Tematyka była różnorodna. Poezja dzieci bawiła,  a niekiedy wzruszała do łez przybyłych gości.

Najważniejszy punkt programu artystycznego stanowiło jednak przedstawienie „Mały Książę” przygotowane przez dzieci pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego – M. Mizerę.

Prace nad wystawieniem sztuki trwały niemal rok. Rozpoczęły się od wspólnego, głośnego czytania cudownej powiastki filozoficznej A. de Saint Exupery’ego. Później nastąpił trudny proces przekładu intersemiotycznego prozy na dramat, rozdzielanie ról i niezliczone próby … Uczniowie stanęli na wysokości zadania. Na scenie dali z siebie wszystko.

Dopełnieniem pełnego emocji wieczoru był tort ze słodkim napisem: „Naszym Kochanym Rodzicom”.

Oby takie święto i jego idee na stałe gościły w sercach i Dzieci, i Rodziców!

Autor: Małgorzata Mizera, Grażyna Ferenc