Dnia 8. czerwca odbyła się nasza pierwsza wycieczka. Z wypiekami na twarzy przedszkolaki pożegnały rodziców i wyruszyły do Kawęczyna – wymarzonego miejsca do tego, aby przyjemnie i bezpiecznie spędzić czas. Zaraz po przyjeździe przywitała nas uroczyście gospodyni Gościńca i poczęstowała pysznym ciastem i herbatą. Zwiedzanie rozpoczęliśmy przejażdżką wozem konnym po okolicy. Pokaz sztuki kowalskiej, wybijanie monety, stara wiejska chata, kapliczka, młyn wodny, wiatraki oraz pieczenie chleba – to wszystko przybliżyło dzieciom dawne życie i pracę na wsi. Niezwykłym przeżyciem był kontakt ze zwierzętami – danielami, kozami, kucykami, końmi oraz osiołkami. Największe jednak wrażenie wywarła na przedszkolakach dawna szkoła- zupełnie inna niż nasza. Ognisko z pieczeniem kiełbasek było momentem odpoczynku i wytchnienia. Wspólna zabawa na placu zabaw oraz szalona „deskoteka” zakończyła ten pełen wrażeń dzień.

Autor: Izabela Czarnecka, Anna Staniewska