Droga do Betlejem

9 stycznia 2023

Zachęcamy do obejrzenia nagrania jasełek, które odbyły się 22 grudnia 2022 r.

Boże Narodzenie to ciągłe poszukiwanie drogi do Betlejem. Drogi pełnej niedogodności i przeszkód, a jednocześnie przepełnionej miłością. Uczniowie naszej szkoły, wcielając się w rolę Maryi i Józefa, korzystając z życzliwości osła, szli do Betlejem, krocząc różnymi drogami.
W naszej rzeczywistości – korytarzami szkoły. Podczas wędrówki nie zabrakło niespodzianek i niedogodności. Narodziny małego Jezusa w „szkolnym Betlejem” wywołały wiele emocji nie tylko wśród świętej rodziny, ale również wśród pasterzy i aniołów. Wizyta Trzech Króli ukazała wszystkim, jak wielkie znaczenie miało i nadal ma narodzenie Zbawiciela.

Śpiew kolęd w wykonaniu uczniów i nauczycieli,  pokaz taneczny „śnieżynek” i akrobatyczny występ „gwiazdy betlejemskiej” nadały przedstawieniu charakter wyjątkowy i uzupełniły treści biblijne w symboliczny sposób.

W jasełkach wystąpili uczniowie z klas: 2a, 2c, 5a, 5b i 6c.

Autor: Renata Miszczyk