„- Co to jest szczęście? – zapytał Prosiaczek.

– Szczęście, Prosiaczku, to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją z kimś dzieli. – odpowiedział Kubuś Puchatek”.

Taki właśnie był Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w naszej szkole – pełen szczęścia i radości. Przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 obchodzili 5 listopada święto swoich ulubionych bohaterów. Data nieprzypadkowa – jest to bowiem dzień urodzin jednego z największych twórców bajek, czyli Walta Disneya.

W szkolnych salach i na korytarzach zrobiło się kolorowo i bajecznie. Dzieci i uczniowie z dumą prezentowali się w przebraniach i chętnie opowiadali o swoich ulubionych bohaterach. W klasach zorganizowano zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek znanych i mniej znanych, muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz wspólne wykonywanie prac plastycznych.

W szczególności dziękujemy klasom 0c, 1a, 1b, 2a, 2b, 2d, 3b za zaangażowanie i świętowanie tego wyjątkowego dnia.

Autor: Agnieszka Szewczyk, Anna Murawska, Izabela Czarnecka, Anna Staniewska