Dnia 28 września uczniowie klasy 2a wraz z nauczycielkami wybrali się z wizytą do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej 3 PSP przy ul. Potkanowskiej. Wizyta ta zapoczątkowała cykl spotkań  „Ciekawy człowiek, ciekawe miejsce”.

Przewodnikiem po jednostce był Ogniomistrz Łukasz Wąsowski. Dzieci zwiedziły stanowisko kierowania, w którym odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili drugoklasistów ze specyfiką swojej pracy, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków nie tylko  samochodowych.
Największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Uczniowie mogli je z bliska oglądać oraz zapoznać się z wyposażeniem, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Ogniomistrz Ł.Wąsowski z wielką pasją opowiadał o swojej pracy. Cierpliwie odpowiadał na liczne pytania drugoklasistów i prezentował dzieciom sprzęt strażacki.
Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm oraz zasiadając w wozie strażackim.
Uczniowie wykazali ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyli cenną wiedzę.

Autorzy: Anna Murawska, Agnieszka Szewczyk