Cambridge Day

21 maja 2017

19 maja 2017 r. uczniowie klas trzecich gimnazjum: Weronika Frączek, Kaja Skórkiewicz, Aleksandra Sowa, Zuzanna Stępień, Aleksander Fidos, Tomasz Lutek i Mikołaj Serdak wzięli udział w Cambridge Day zorganizowanym przez Centrum Cambridge.

W ramach dnia poświęconego Uniwersytetowi Cambridge odbyło się kilka konkursów. Pierwszym był konkurs wokalny „We are easy to burn”, w którym wokaliści prezentowali utwory muzyczne śpiewane w języku angielskim. Nasz uczeń – Alek Fidos – zaśpiewał i zagrał na gitarze piosenkę „The house of the rising sun”. Zdobył serca publiczności i zajął III miejsce.

Później uczniowie mieli możliwość zapoznania się z historią Cambridge, ciekawostkami dotyczącymi Uniwersytetu i miasteczka studenckiego oraz typami egzaminów z języka angielskiego. Potem odbyły się dwa kolejne konkursy. Pierwszy z nich to „Time’s up” – quiz sprawdzający znajomość słownictwa. Mikołaj Serdak z grupą zajął w nim III miejsce. Drugi konkurs to „Kahoot – Quiz” i tu nasi uczniowie pokonali słuchaczy szkoły Cambridge. Tomasz Lutek zajął I miejsce, a chłopcy – Alek i Mikołaj – II miejsce. Na zakończenie wszyscy uczestnicy Cambridge Day zaśpiewali „Hallelujah” Leonarda Cohena.

Pobyt w szkole językowej Cambridge był bardzo satysfakcjonujący. Młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności praktyczne związane z językiem angielskim oraz ciekawie spędzić czas.

Autor: Irmina Warmiak