„Bezpieczne wakacje oraz bezpieczeństwo dzieci w różnych sytuacjach” – prelekcje dla oddziałów przedszkolnych i kl.1-3 z udziałem pań policjantek z wydziału prewencji KMP w Radomiu.

Bezpieczeństwo dzieci to temat, który bardzo często omawiany jest w szkołach przed zbliżającymi się wakacjami. Gośćmi w naszej szkole 13.06.22 r. były dwie panie policjantki, które zaprezentowały prelekcję dla oddziałów przedszkolnych, klas 2 i klas 3 na temat bezpieczeństwa dzieci w różnych sytuacjach. Na początku dzieci obejrzały film edukacyjny na temat bezpieczeństwa, następnie uczniowie odpowiadali na pytania pań policjantek na temat zagadnień związanych z tematem prelekcji. Była również prezentowana „bezpieczna pozycja”, jak zachować się w razie ataku zwierzęcia tzw. pozycja „żółwia”. Na zakończenie spotkania dzieci w ramach podziękowania za spotkanie powiedziały wiersz W. Chotomskiej „Gdy zamierzasz przejść ulicę”. Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze. Spotkanie zainicjowała i zorganizowała Pani Wioleta Wełpa.

Również uczniowie klas pierwszych w dniu 14.06.2022r wzięli udział w pogadance na  temat „Bezpiecznie spędzamy wakacje”. Podczas spotkania mówiono o zagrożeniach w czasie letniego wypoczynku. Przedstawiono sytuacje stwarzające realne zagrożenie w trakcie zabaw nad wodą, samodzielnego pobytu w domu,  czy podczas burzy. Uczulono na nieuczciwe lub podejrzane zachowania  obcych osób względem dzieci. Przypomniano zasady bezpiecznego poruszania się po drogach pieszych i rowerzystów, zwrócono uwagę na konieczność posiadania elementów odblaskowych. Panie policjantki były zaskoczone dużą wiedzą naszych milusińskich na temat pożądanych zachowań. Na koniec spotkania uczniowie wręczyli policjantkom laurkę z podziękowaniem, a panie  zaprosiły dzieci do obejrzenia samochodu policyjnego. Wszyscy z zadowoleniem pozowali przy aucie z włączonym sygnałem świetlnym. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Na pożegnanie samochód policyjny odjechał z włączonym sygnałem dźwiękowym. Osobami, które zorganizowały spotkanie dla kl. 1 były Panie: Walentyna Karbarz i Małgorzata Kozłowska.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci!!!

Notatkę napisały: Walentyna Karbarz, Małgorzata Kozłowska, Wioleta Wełpa