23 czerwca 2022 r. o godz. 10.00 odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i nagród w konkursach organizowanych przez VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Tytuł finalisty w Międzyszkolnym Konkursie Fizycznym „Generator Talentów” dla szkół podstawowych otrzymał nasz uczeń Bartłomiej Dziurzyński z klasy 8d.

Tego dnia wręczono również nagrody w konkursie poświęconym patronowi szkoły „Kto mi dał skrzydła…” im. prof. Zbigniewa Wieczorka, a także w III Powiatowym Konkursie Biologicznym „Organizm człowieka i jego zdrowie” dla uczniów klas VII i VIII z Radomia i powiatu radomskiego. Rozstrzygnięta została również IX edycja konkursu „O laur Kochanowskiego”.

Uroczystość połączona została z obchodami imienin Jana Kochanowskiego. Nauczyciele i nagrodzeni uczniowie złożyli kwiaty przed pomnikiem tego poety znajdującym się przy ul. Żeromskiego w Radomiu.

Autor: Jarosław Dąbrowski