Obchody Święta Konstytucji 3 maja rozpoczęły się w naszej szkole już w środę 24 maja 2024 r. W tym dniu uczniowie klas 4-8 spotkali się na sali gimnastycznej, by obejrzeć akademię przygotowaną przez panie Dorotę Nowak i Ewę Tatarek. Oprawę muzyczną zapewnił p. Mirosław Moniak.

Uczniowie z klas 5b, 6a, 6b, 6c, 7b i 7d przypomnieli okoliczności uchwalenia pierwszej europejskiej i drugiej światowej konstytucji. Wyrecytowali i wyśpiewali piękne utwory patriotyczne. Wielki aplauz wzbudził układ taneczny z białymi i czerwonymi szarfami tworzący niecodzienną prezentację barw polskiej flagi narodowej.

Wielkie podziękowania należą się uczniom:

– z kl. 5b: Zuzannie Krumin, Alicji Pijarskiej, Marii Skwirze, Hannie Sputowskiej,

– z kl. 6a: Kindze Ziętek,

– z kl. 6b: Łucji Szymańskiej,

– z kl. 6c: Tymonowi Majewskiemu,

– z kl. 7b: Julii Bućwińskiej, Filipowi Jamce, Bartoszowi Beneratowi, Aleksandrowi Jurkowi, Maksymilianowi Jurkowi, Mikołajowi Wontorskiemu,

– z kl. 7d: Aleksandrze Bogatek, Magdalenie Kozerskiej, Wiktorii Paluch, Julii Zajdzie, Katarzynie Żardeckiej, Wojciechowi Grzegorzkowi, Wiktorowi Rębisowi, Arturowi Kozłowskiemu.

Autor: Irmina Warmiak

Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia.

Nagranie i montaż filmu: Jarosław Dąbrowski