27 lutego 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0a kolejny raz wzięły udział w warsztatach w ramach Akademii ScienceLab – Mobilne Laboratorium Przedszkolaka. Tym razem były to warsztaty pod hasłem KUCHNIA MOLEKULARNA.

Kuchnia molekularna to połączenie gastronomii z nauką. Dlatego też podczas zajęć dzieci przeniosły się w świat nowoczesnej, wręcz bajkowej kuchni pełnej kolorów i smaków. Przygotowały smakowite (i zdrowe!) oraz najszybsze lody świata, które po przyrządzeniu oczywiście ze smakiem zjadły. A wszystko jedynie z naturalnych składników.

Oprócz degustacji lodów dzieci mogły również zobaczyć suchy lód. Dowiedziały się, do czego służy i w jaki sposób kucharze wykorzystują go w kuchni – między innymi do przyrządzania lekkogazowanych lodów i owoców.

Warsztaty był przepełnione dobrym humorem, uśmiechem dzieci i pysznymi lodami. Czekamy na kolejne spotkanie.

Autorki: Agnieszka Stefańska i Agnieszka Pietras