W sobotę – 3 czerwca 2017 r. – odbył się 8. Radomski Piknik Naukowy. Na terenie Urzędu Miasta przy ulicy Żeromskiego 53 wiele radomskich szkół zaprezentowało ciekawe pokazy i doświadczenia. Nie zabrakło też naszej szkoły. Na I piętrze Urzędu Miejskiego prezentowały się nasze gimnastyczki w pokazie akrobatyki sportowej. To zadziwiające jak elastyczne jest ludzkie ciało. Można było również zobaczyć niezwykle efektowne doświadczenia chemiczne oraz spróbować swoich sił w składaniu cząstek różnych atomów. Bardzo interesujący okazał się mikroświat przyrody obserwowany przez mikroskop. Nie zabrakło także atrakcji dla miłośników nowych technologii. Drukarka 3D oraz różnorodność robotów skonstruowanych przez uczniów naszej szkoły wzbudzały niemałe zainteresowanie wśród odwiedzających.

Autor: Agnieszka Iwańska